Visi žinome tą jausmą, kai kelionėje tenka išversti visą automobilį, kol randame kokią nors smulkmeną, pavyzdžiui, telefono kroviklį, mylimą meškiuką ar plaukimo ratą. Jeigu būtų atliekami tyrimai, tikėtina, kad vienos dažniausiai ištariamų frazių važiuojat automobiliu, būtų „kur mano..?“, „nerandu...“, „negaliu pasiekti...“, „ar nieko nepamiršau?“. O ką jau kalbėti apie meistrystę taip sukrauti daiktus, kad viskas tilptų ir netektų važiuoti susigrūdus tarsi silkėms statinėse. Daiktų krovimas į automobilį – tai tarsi menas, kuriam reikia ne tik žinių, bet ir priemonių.
Visi svarbūs projektai prasideda nuo plano. Pirmiausia, ką reikia padaryti, tai susidaryti būtinų daiktų sąrašą. Ekspertai pataria susidaryti sąrašą pagal kategorijas, pavyzdžiui, drabužiai, maistas, sportinė įranga ir pan. Taip bus aiškiau matyti, kurie daiktai jums yra būtiniausi, o kurių galite atsisakyti. Efektyvu sąraše pasižymėti būtiniausius daiktus viena spalva, o daiktus, kurie nėra tokie svarbūs – kita spalva. Kai turite sąrašą, galite jį peržiūrėti ir nuspręsti, ar visi jame esantys daiktai tikrai verti vietos automobilyje.
Bagažinę suskirstykite į zonas, pavyzdžiui, drabužiai, maistas, indai ir pan. Patogiausia reikalingiausius daiktus sukrauti arčiau bagažinės durų, kad reikalui esant galėtumėte juos greitai rasti. Dideli ir sunkūs daiktai turi būti tinkamai supakuoti ir sudėti ant bagažinės dugno patys pirmieji. Miegmaišiai, kuprinės gali būti sudedami į tarpus tarp sunkių daiktų. Rekomenduojama įsigyti tvirtus plastikinius maišus – juose daiktus laikyti yra patogiau nei kietuose lagaminuose. Patalynei, rankšluosčiams ir kitiems panašiems daiktams galite panaudoti ir vakuuminius maišus. Taip pat patogu įvairius lengvus, bet didelius daiktus vežti ir stogo bagažinėje. Kai viską sukrausite į automobilį, įsitikinkite, kad neužstojamas priekinis ir galinis stiklas. Blogas matomumas – viena dažniausių eismo įvykių priežasčių. Verta prisiminti, kad nuo didelės automobilio apkrovos didėja ir bendras automobilio svoris bei degalų sąnaudos.
Stogo bagažinėje galite transportuoti didelius daiktus, kuriuos dėl savo gabaritų nepatogu gabenti bagažinėje, pavyzdžiui, sporto ar žvejybos įrangą, vaikiškus vežimėlius, saulės skėčius, sulankstomas kėdutes ir pan. Stogo bagažinės taip pat idealiai tinka gabenti lengvus, bet daug vietos užimančius daiktus. Svarbu atminti, kad prieš kelionę turite išmatuokite automobilio aukštį (taip pat galite paprašyti, kad tai padarytų stogo bagažinių montavimo vietose), jog būtumėte pasiruošę važiuoti viadukais ir tuneliais. Įsitikinkite, kad bet koks ant transporto priemonės stogo vežamas krovinys yra saugiai pritvirtintas. Tiesa, stogo bagažinės gali būti įvairių tipų. Kaip išsirinkti geriausią, galite skaityti čia .
Nenaudokite keleiviams skirtos zonos bagažui. Staigiai stabdant daiktai gali užkristi ar prispausti. Sėdynių kišenėse galite laikyti nedidelius daiktus: knygas, telefonus, kroviklius ir kitą elektroniką. Laikykite būtiniausius daiktus pasiekiamoje vietoje. Vaikams galite paruošti lauknešėlius: maišelius su užkandžiais, mėgstamais žaislais. Galite ant jų užrašyti vaikų vardus ir visuomet turėti po ranka.
Kai automobilis bus sukrautas, nufotografuokite jo vidų. Jeigu jums reikės greitai susipakuoti, žinosite, kur viską sudėti, kad nereiktų iš naujo sukti galvos. Galiausiai patikrinkite, kokia galima maksimali jūsų automobilio apkrova ir, ar jos neviršijate.
Reikalinga stogo bagažinė ar (ir) dviračių laikiklis ? Mes tuo pasirūpinsime. Atvykite pas mus:
Kaune: Erdvės g. 78, Ramučiai, Kauno raj., LT-52114 ir Vyčio Kryžiaus g. 185, Jonučių k., LT-53305 Kauno raj. (nuo 2024.06.26)
Vilniuje: Minsko pl. 26A, LT-13278
Klaipėdoje: Paryžiaus Komunos g. 25, LT-91111